Zespół muzyczny KOMFORT

Strona główna  |  Kontakt  |  Mp3 i Video  |  Wesele  |  Studniówka

Zawartość witryny

Zabawy weselne

     Przedstawiamy poniżej przykładowe zabawy weselne. Zachęcamy do zapoznania się z każdą zabawą, może którąś z nich szczególnie zapragniecie Państwo na swoim weselu...

 

 

Zabawa z krzesłami

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób, lub par które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca, osoba, dla której nie starczy miejsc odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np: - Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni wodzirej (krawat, kucharka, rajstopy...) - Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

 

Poznajmy się

Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje para młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a pan młody (z zawiązanymi oczami) ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

 

Wózek

Tej zabawy chyba nikomu nie trzeba opisywać, ale dla formalności niech będzie. Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka.

 

Chusteczka

Zabawa ta, to znana zabawa, przy której bawimy się przy piosence "Mam chusteczkę haftowaną..." Goście weselni tańczą w kole w rytm piosenki. W środku znajduje się jedna osoba, która trzyma w ręku chusteczkę. Na zakończenie zwrotki osoba ta klęka na chusteczce przed osobą płci przeciwnej i zamieniają się miejscami. W wyznaczonym przez orkiestrę momencie osobę, która jest w kółku może spotkać zadanie w postaci pocałowania w policzek wszystkich gości płci przeciwnej. Zabawa bardzo lubiana i dająca wiele emocji i uśmiechu.

 

Chłopiec czy dziewczynka

W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie placami na krzesełkach, w tym czasie orkiestra przygrywa krótkie melodie. Na znak wodzireja lub po zakończeniu utworu Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę to znaczy że będzie chłopiec jeśli w przeciwne to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy ile dzieci chce mieć Para Młoda

 

ZOO

Jest to zabawa z cyklu "zawody". W zabawie bierze udział 14 osób. Potrzebne jest zatem 14 krzeseł. 7 osób to drużyna Pana Młodego, a drugie 7 osób do drużyna Pani Młodej. Każda drużyna zdobywa punkty. Która zbierze ich więcej ta wygrywa.  Zabawa polega na tym, że każda z osób ma przypisaną określoną rolę, którą musi pamiętać. W trakcie opowiadania przez zespół muzyczny pewnej historii z życia rodziny, gdy dana osoba usłyszy swoją rolę ma za zadanie wstać z krzesełka, obiec swoją drużynę dookoła i ponownie usiąść na krzesełku. Drużyna, której osoba zrobiła to szybciej zdobywa punkt. Bardzo fajna zabawa i wywołuje naprawdę sporo emocji.

 

Zawody z wałkiem

Kolejne zawody na weselu. Wybieramy dwie drużyny po około 6 osób. Osoby ustawiają się jedna za drugą w odległości kilku metrów od Państwa Młodych. Na znak START pojedynczo osoby mają za zadanie obrócić się 10 razy dookoła wałka a następnie dobiec do Młodych, pocałować w policzek i wrócić dotykając ręki kolejnej osoby w drużynie, dając jej tym samym znak do startu. Ta drużyna, która szybciej wykona zadanie wygrywa. Super zabawa, świetne pomysły gości jak sprawnie i szybko wykonać zadanie.

 

Test na dziewictwo

W zabawie biorą udział wszystkie panienki. Mają za zadanie przenieść monetę między kolanami przez niewielki odcinek drogi a następnie wypuścić ją na talerzyk, w taki sposób aby moneta nie znalazła się poza talerzykiem. Jeśli pieniążek zostanie zgubiony gdzieś po drodze lub nie trafi do talerzyka, sprawa jest mocno podejrzana :)

 

Kto szybciej opróżni kufel

Zabawa polegająca na najszybszym wypiciu piwa. W zabawie bierze udział około 4 panów. Panowie mają za zadanie dobiec do stojącego na ziemi kufla, podnieść go a następnie wypić jego zawartość. Zwycięża najszybszy zawodnik.

 

Łyżeczka

W zabawie może uczestniczyć nawet kilkadziesiąt osób. Potrzebna jest mała łyżeczka do herbaty. Wszyscy tworzą koło i podają sobie łyżeczkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W tym czasie zespół gra żywą piosenkę, robiąc niespodziewane przerwy. Jeżeli w danym momencie, kiedy muzyka przestaje grać dana osoba trzyma w ręku łyżeczkę, ta osoba odpada z gry. Gramy do ostatniego uczestnika zabawy. Zwycięzca może dostać nagrodę, którą przewidzieli dla niej Państwo Młodzi.

 

Zapoznanie rodzin

Zabawa ta może być zorganizowana nawet na początku wesela. W zabawie uczestniczą wszyscy goście tworząc dwa koła. Na zewnątrz tworzą koło mężczyźni a w środku tworzą koło kobiety. Wszyscy sobie chodzą w rytm muzyki wokoło, gdy muzyka przestaje grać panie odwracają się do panów, witają się, każdy mówi swoje imię. Po czym odwracamy się spowrotem i znowu chodzimy wokoło. Powtarzamy wszystko około 10 razy. Zabawa ma na celu zintegrowanie wszystkich uczestników wesela.

 

Kotek i myszka

Do zabawy zapraszamy panienki i Panią Młodą, a także Pana Młodego i dwóch kawalerów. Panienki tworzą kółeczko, w środku którego znajduje się Pani Młoda. Pan Młody wraz ze swoimi pomocnikami ma za zadanie dotrzeć do Młodej. Panienki bronią dostępu do Pani Młodej. Zabawa bardzo żywiołowa i bardzo wesoła.

 

Na wesele

Zabawy weselne

Oczepiny

Tradycja oczepin, bez których nie może obejść się naprawdę udane wesele. Najlepsze zabawy weselne.

więcej...

Podziękowania

dla rodziców

Czyli o tym, w jaki sposób można podziękować rodzicom, przyjaciołom i gościom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a także za przybycie i wspólną zabawę.

więcej...

Zaprzyjaźnione strony

Sprężarki Pompy Zawory Osuszacze

 

Sprężarki śrubowe, tłokowe, części do sprężarek

Filtry powietrza, filtry oleju, separatory oleju do sprężarek powietrza, konkurencyjne ceny.

Kompletna oferta na pompy perystaltyczne, zatapialne, napowietrzanie, z pierścieniem wodnym

więcej...

EcoFilter.pl

 

Kompletna oferta dla przemysłu i producentów urządzeń, sprężarki śrubowe, zawory spustowe, separatory oleju i wody z kondensatu, akcesoria i części, łopatki grafitowe Becker, Rietschle, filtry powietrza, filtry i separatory oleju

 

Filtry sprężonego powietrza, wkłady filtracyjne, filtry zewnętrzne, patrony, filtry ze stali nierdzewnej, filtry papierowe, filtry poliestrowe, filtry filtracyjne, wkład filtracyjny do obudowy zewnętrznej, filtry próżniowe, filtry ciśnieniowe

więcej...

 

opracowanie i treść ©2009 - Zespół muzyczny KOMFORT