Zespół muzyczny KOMFORT

Strona główna  |  Kontakt  |  Mp3 i Video  |  Wesele  |  Studniówka

Zawartość witryny

Wesele

Drodzy Narzeczeni!

       Z pewnością znacie już termin Waszego ślubu i wesela, jednak przez cały czas zastanawiacie się jak to wszystko zorganizować, tak aby móc miło i z sentymentem wspomnieć ten dzień po latach. Chcielibyśmy choć w najmniejszym stopniu podpowiedzieć Państwu co, gdzie i w jakim czasie można zorganizować. Wiemy, że przed tak ważnym dniem jest wiele pytań wątpliwości, co może wydawać się oczywiste, nagle gdzieś umyka, często z pozoru łatwe sprawy nie są już takie proste gdy przychodzi samemu je zorganizować, podjąć wiele decyzji, które znacznie wpłyną na całą uroczystość weselną, jaki wybrać zespół muzyczny, czy nas na niego stać a może dj na wesele? Liczymy i kalkulujemy żeby wszystko było jak najlepiej zorganizowane, i żeby pieniądze, które zainwestujemy nie były wydane na próżno, żebyśmy nie przepłacili, ale też żeby to za co zapłacimy miało faktycznie miejsce i żebyśmy byli naprawdę zadowoleni.

Nasz Zespół muzyczny KOMFORT z bardzo bogatym doświadczeniem scenicznym wychodzi Państwu naprzeciw aby sprostać tym oczekiwaniom ze strony oprawy muzycznej. Zdajemy sobie sprawę, że czasy są trudne i z myślą o tym, aby Para Młoda miała profesjonalną oprawę muzyczną w konkurencyjnej cenie z saksofonem, wokalistką i gitarzystą solowym, a także z całą piękną oprawą jak wyprowadzenie, ciekawe i wesołe zabawy czy też wspólne biesiadowanie przy stołach z akordeonem, powstał nasz Zespół KOMFORT, który jest ogromną alternatywą dla pełnych składów i dj-ów. Zobaczcie jak bawią się goście >>>>> To właśnie Wy jesteście naszą najlepszą wizytówką

Zaufało nam mnóstwo Młodych Par i organizatorów za co bardzo serdecznie dziękujemy, bo zarówno Wasz uśmiech jak i zadowolonych gości jest dla nas najważniejszy i to jest nasz cel, żeby uśmiech ten gościł przez cały Wasz wyjątkowy wieczór a także później w Waszych wspomnieniach.

Zatem zaczynamy :)

 

Terminarz weselny

     Oczywistym jest, że nie można dokładnie ustalić co i kiedy należałoby przygotować organizując wesele. Niemniej jednak zawsze pozostają nam do załatwienia mniej więcej te same czynności. Z pewnością należy sobie uświadomić ich wagę. Zazwyczaj wesele powinno się przygotowywać z minimum 6 miesięcznym wyprzedzeniem.

     Nie ma reguły - trzeba jednak pamiętać, że niektóre terminy w roku są oblegane bardziej od innych i dlatego czasem mogą się nadarzyć różnorakie trudności np. ze znalezieniem sali w interesującym nas miejscu.

    Przygotowania do tej niewątpliwie najważniejszej uroczystości i imprezy w życiu powinny być poczynione starannie i bez pośpiechu.

     Poniższy terminarz obrazuje w pewien sposób: Co, Kiedy i jak najlepiej jest nam załatwić...

 

Skrót

prosimy rodziców narzeczonej o zgodę na ślub

ustalamy datę ślubu / wesela

organizujemy spotkanie rodziców

planujemy termin podróży poślubnej

sporządzamy wstępną listę gości

orientujemy się co należy załatwić w urzędzie stanu cywilnego

orientujemy się na temat "kursów przedmałżeńskich" prowadzonych w parafii

wybieramy świadków

sporządzamy listę gości zaproszonych na ślub i na wesele

rezerwujemy termin wesela i ew. poprawin w restauracji/sali weselnej

rezerwujemy termin w kościele

wybieramy rodzaj transportu dla siebie oraz gości weselnych

zamawiamy kamerzystę i fotografa

wybieramy zespół muzyczny

zapisujemy się na "kurs przedmałżeński"

 

Ponad pół roku wcześniej

 

zorganizować spotkanie rodzin narzeczonych, w celu ustalenia terminu ślubu oraz innych szczegółów praktycznych i finansowych

 

ustalić podstawowe sprawy - czy to będzie ślub prosty, elegancki, skromny, ścisłe grono rodzinne czy duże wesele i dużo gości. Czy przyjęcie ma odbyć się w restauracji czy też w domu którejś z rodzin. Jeśli byłoby to w domu lub w wynajętej sali to kto zapewni przygotowanie posiłków: we własnym zakresie czy osoby zajmujące się tym zawodowo czyli wyspecjalizowana firma.

 

odwiedzić USC (Urząd Stanu Cywilnego) aby uzyskać informacje na temat wymagań tzw. formalnych związanych ze ślubem, a także informacje dotyczących niezbędnych dokumentów

 

ustalić z księdzem w swojej parafii termin ślubu oraz dowiedzieć się o terminie rozpoczęcia najbliższych nauk przedmałżeńskich (czas trwania takich nauk to około 8-10 tygodni w zależności od parafii)

 

przygotować wstępną listę gości zarówno na ślub jak i przyjęcie weselne.

 

zorientować się w ofercie restauracji organizujących przyjęcia weselne (porównać menu i zapoznać się z oferowanymi przez firmy warunkami). Przy wyborze lokalu należy kierować się przybliżoną ilością zaproszonych gości.  Bardzo ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na akustykę sali, żeby uniknąć tzw. "efektu studni". W lokalach są zastosowane różne rozwiązania: obniżony sufit, drewniany parkiet, elementy tłumiące, które w znaczny sposób wpływają na jakość brzmienia.

 

zdecydować się na wybór samochodu, jakim pojadą Państwo Młodzi do ślubu. Przy tej okazji warto jest rozważyć również kwestią związaną z dekoracją samochodu

 

rozpocząć poszukiwania strojów ślubnych i detalów z nimi związanych (np. fryzura)

 

porównać jakość i cenę usług proponowanych przez firmy zajmujące się videofilmowaniem i fotografią (może zdjęcia w plenerze....)

 

 

 

Ok. 3-5 miesięcy wcześniej

wyznaczyć termin ślubu kościelnego i ewentualnie ślubu cywilnego

zarezerwować terminy w firmie video

zarezerwować termin i godzinę u fotografa

ustalić dokładną listę gości, a w szczególności tych, którzy mają być obecni na przyjęciu weselnym

zarezerwować termin w restauracji

zarezerwować i zaangażować zespół muzyczny

sporządzić listę życzeń (upominków, prezentów) i puścić ją w obieg. Istnieją wyspecjalizowane firmy, zajmujące się tego rodzaju usługami.

wybrać cel podróży poślubnej

odwiedzić wizażystkę, kosmetyczkę lub stylistkę, która pomoże w doborze odpowiedniego fasonu sukni ślubnej, idealnej fryzury i kolorystyki makijażu ślubnego

odwiedzić krawcową lub wybrać gotową suknię ślubną i zakupić ją, można też wypożyczyć suknię, w tym celu należy spisać stosowną umowę i umówić się na jej przymiarkę po dokonaniu niezbędnych, należytych poprawek.

 

Ok. 10 tygodni wcześniej

wybrać garnitur ślubny dla Pana Młodego i nanieść jeśli to konieczne niezbędne poprawki

ustalić możliwość noclegu dla gości weselnych spoza miasta uroczystości

zarezerwować odpowiedni pokój w hotelu na noc poślubną

wybrać świadków

zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku zaproszeń ślubnych

ustalić harmonogram uroczystości ślubnej

 

Ok. 2 miesiące wcześniej

sprawdzić listę gości, potwierdzić ich przyjazd i ewentualnie ją uzupełnić

wyliczyć przewidywane koszty uroczystości weselnej

porozumieć się z zespołem muzycznym w sprawie zabaw weselnych

podpisać intercyzę i poświadczyć ją notarialnie

 

Ok. 1 miesiąc wcześniej

przymierzyć suknię ślubną po dokonaniu niezbędnych i należytych poprawek

przymierzyć garnitur Pana Młodego po poprawkach

wysłać zaproszenia ślubne (dla gości spoza miasta uroczystości warto dołączyć plan dojazdu do urzędu, kościoła, restauracji i hotelu)

wybrać obrączki ślubne, zakupić gotowe wzory lub zlecić wykonanie grawerowanych dedykacji

zamówić wiązanki ślubne (tradycyjnie jest to zadanie dla Pana Młodego)

zamówić dekoracje (kościoła, urzędu cywilnego, sali weselnej, samochodu)

ustalić i zamówić terminy wizyt u kosmetyczki, fryzjera, dobrze jest umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury

 

Ok. 2 tygodnie wcześniej

ostatnia przymiarka sukni ślubnej, i ewentualnie ostatnie poprawki

ostatnia przymiarka garnituru ślubnego

zamówić tort ślubny

ustalić porządek siadania Państwa Młodych i gości przy stole

sprawdzić czy przygotowane są niezbędne dokumenty i rzeczy potrzebne do podróży poślubnej

 

Ok. 1 tydzień wcześniej

odebrać obrączki

przymierzyć suknię z dodatkami

przymierzyć garnitur z dodatkami

warto od czasu do czasu chodzić w butach do sukni ślubnej

rozchodzić obuwie Pana Młodego

wizyta u kosmetyczki i próba makijażu

wyznaczyć osoby, które będą zajmowały się przyjmowaniem kwiatów i prezentów (zwykle są to świadkowie)

 

Ok. 1 dzień wcześniej

dobrze jest wypocząć i odprężyć się prze dniem pełnym emocji, w tym celu można zająć się czymś nie związanym bezpośrednio ze ślubem i ślubnymi przygotowaniami, zaleca się wyjście na spacer z narzeczoną, i wczesne udanie się na spoczynek tego dnia

 

Ok. 2 tygodnie później

wysłać do przybyłych na uroczystość i przyjęcie gości z podziękowaniami za obecność i uświetnienie uroczystości swoją osobą, znakomitą niespodzianką i dobrym pomysłem jest dołączenie pamiątkowej fotografii ze ślubu.

 

Na wesele

Zabawy weselne

Oczepiny

Tradycja oczepin, bez których nie może obejść się naprawdę udane wesele. Najlepsze zabawy weselne.

więcej...

Podziękowania

dla rodziców

Czyli o tym, w jaki sposób można podziękować rodzicom, przyjaciołom i gościom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a także za przybycie i wspólną zabawę.

więcej...

Zaprzyjaźnione strony

Sprężarki Pompy Zawory Osuszacze

 

Sprężarki śrubowe, tłokowe, części do sprężarek

Filtry powietrza, filtry oleju, separatory oleju do sprężarek powietrza, konkurencyjne ceny.

Kompletna oferta na pompy perystaltyczne, zatapialne, napowietrzanie, z pierścieniem wodnym

więcej...

EcoFilter.pl

 

Kompletna oferta dla przemysłu i producentów urządzeń, sprężarki śrubowe, zawory spustowe, separatory oleju i wody z kondensatu, akcesoria i części, łopatki grafitowe Becker, Rietschle, filtry powietrza, filtry i separatory oleju

 

Filtry sprężonego powietrza, wkłady filtracyjne, filtry zewnętrzne, patrony, filtry ze stali nierdzewnej, filtry papierowe, filtry poliestrowe, filtry filtracyjne, wkład filtracyjny do obudowy zewnętrznej, filtry próżniowe, filtry ciśnieniowe

więcej...

 

opracowanie i treść ©2009 - Zespół muzyczny KOMFORT